دوشنبه 12 خرداد 1399   16:53:21

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 30247639
  تعداد بازدید این صفحه: 255294
  در امروز: 27104

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/10/4 چهارشنبهمعاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج عنوان کرد:
کودکان مشاوران ما در ایجاد شهرهای دوستدار کودک هستند
یکی از مفاهیمی که امروزه مورد توجه صاحب نظران عرصه شهرسازی قرار گرفته است برنامه ریزی شهرها بر اساس اصول شهرهای دوستدار کودک است.

 

مهندس احمدی پرگو با اشاره به اینکه کرج شهر دوستدار کودک می شود، گفت: جلسات متعددی در خصوص اجرا ی طرح شهر دوستدار کودک به دلیل اهمیتِ موضوع کودک و تشویق به یک زندگی جمعی، برگزار شده است.

وی بیان کرد: در این جلسات مقرر شد مبحث برنامه پنجم توسعه مطابقِ ضوابط و مقررات پیشنهادی اجرایی شود که اجرای اتاق مادر و کودک از مهمترین مسائل اجرای شهر دوستدار کودک است.

این مسئول با بیان اینکه در شهرهای دوستدار کودک نیازهای کودکان در کانون توجه قرار دارد، افزود: کودکان مشاوران ما در شهرهای دوستدار کودک هستند و باید گوش کنیم که آنها چه چیزی می خواهند.

این مسئول تاکید کرد: در شهر دوست دار کودک به بررسی  فضاهای شهری، پارک‌ها، ایمن سازی معابر و همچنین تهیه بسته های تشویقی برای شهروندان پرداخته شده است.

گفتنی است؛ به منظور دستیابی به نقطه نظرات کودکان مسابقه ای تحت عنوان "شهری که من دوست دارم" طراحی شده است که در طی هفته های آتی برگزار خواهد شد.

ابتکار شهرهای دوستدار کودک در سال ۱۹۹۶ توسط یونیسف و برنامه اسکان بشرسازمان ملل متحد معرفی شد تا قطعنامه‌های تصویب شده در دومین کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد اسکان بشر را اجرایی کند براین اساس رفاه کودکان، شاخص نهایی یک زیستگاه سالم، جامعه دموکراتیک و حاکمیت مطلوب است.

كلمات كليدي : شهر دوستدار کودک , معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 255294
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30247639 تعداد بازديد زيرپورتال: 293548 اين زيرپورتال امروز: 217 سایت در امروز: 27104 اين صفحه امروز: 117
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.