دوشنبه 13 مرداد 1399   18:37:05

1398/8/20 دوشنبه
هر مسجد یک حقوق دان
طرح مشاوره حقوقی شهروندان بصورت مسجدمحور در استان البرز راه اندازی می شود.


 

علیرضا رحیمی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از راه اندازی طرح مشاوره حقوقی شهروندان در شهر کرج و استان البرز خبر داد. به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، رحیمی در نشستی با معاون دادگستری البرز، ضمن اشاره به امر مهم مشاوره صحیح حقوقی در سطح جامعه و بهره وری بیشتر در آموزش های شهروندی گفت: به منظور راهنمایی و مشاوره حقوقی و رسیدگی بهتر به امور حقوقی مردم و کاهش مشکلات موجود در زندگی شهروندان محترم و همچنین کاهش مراجعات به دادگستری ها، طرحی با عنوان "هر مسجد یک حقوق دان" در مساجد پویای شهر کرج و سطح استان برگزار می گردد.
فرید نجف نیا معاون فرهنگی دادگستری البرز نیز در ادامه افزود: این طرح به همت دادگستری استان البرز و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج و با همکاری کانون وکلای کرج، بصورت یک روز در هفته و با استقرار میز مشاوره حقوقی در کلیه مساجد فعال کرج و همچنین مصلی های نماز جمعه سراسر استان اجرایی خواهد شد.
نجف نیا گفت: با هماهنگی دادگستری استان البرز، در این طرح بزرگ بیش از دو هزار نفر از وکلای حقوقی استان حضور داشته که بصورت هفتگی و ثابت به مشاوره و راهنمایی مشکلات حقوقی پرداخته و شهروندان می توانند روند اجرایی پرونده های حقوقی خود را در جلسات مختلف پیگیری نمایند.
معاون دادگستری استان، در پایان با اشاره به اهمیت این موضوع ابراز امیدواری کرد که با حمایت مجموعه مدیریت شهری و دستگاه های ذیربط، شاهد کاهش روز افزون مشکلات بین شهروندان و کاهش پرونده های حقوقی در دادسراها خواهیم بود.


  

عکس سیداحمد زمانپور دهجنسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 466188
تعداد بازديد کنندگان سايت: 33713879 تعداد بازديد زيرپورتال: 585286 اين زيرپورتال امروز: 1448 سایت در امروز: 44582 اين صفحه امروز: 1269
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.