دوشنبه 13 مرداد 1399   20:08:10

1398/8/20 دوشنبه
فرهنگ؛ اساس و اعتبار یک جامعه شهری
مراسم گرامیداشت روز فرهنگ عمومی با حضور اعضای شورای شهر کرج و چهره های فرهنگی و هنری در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

 

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج،علیرضا رحیمی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در همایش گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ در سطح یک جامعه افزود: پایه، اساس و تمام هیمنه و عظمت یک ملت، فرهنگ عمومی آن جامعه است. ایران اسلامی کشوری غنی با تاریخ فراتر از دوهزار سال است و بسیاری از قوانین که در سطح بین المللی به آن اشاره می شود و سرلوحه جوامع مختلف قرار گرفته است، ریشه در تاریخ کهن و فرهنگ ایران دارد.

رحیمی گفت: فرهنگ عمومی اسلوب و حوزه ای مهم و یکی از شاخه های اصلی فرهنگ یک جامعه بوده که خود دارای دو شاخصه است: اولین مشخصه فرهنگ عمومی، ابعاد ظاهری آن است که بعنوان مثال می توان به پوشش و مشخصات ظاهری افراد یک جامعه و یا سبکی از معماری در شهر به آن اشاره نمود و همین امر نیز قطعا دارای تاثیرات رفتاری منفی و یا مثبت بر افراد مختلف خواهد داشت.

شاخصه بعدی فرهنگ عمومی، اعتباری بودن آن بوده که بصورت نامحسوس در غالب رفتارهای اجتماعی و فرهنگی نظیر احترام به پدر و مادر، وجدان کاری و وقت شناسی و... در سطح جوامع نمود پیدا می کند.

رحیمی در پایان با اشاره به هجمه های سوء فرهنگی در عصر حاضر، فرهنگ عمومی را نیازمند بازنگری و اشاعه فرهنگ صحیح دانست که در کنار مردم که عنصر اصلی این امر هستند، بتوان به سرمنزل مقصود و اهداف عالی دست یافت.

ضمنا در پایان این گرامیداشت از کتاب پهلوان و پهلوانی استاد محمد باقر آقا میری (استاد فاخر نگارگری ایران)رونمایی شد.نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 466302
تعداد بازديد کنندگان سايت: 33717769 تعداد بازديد زيرپورتال: 585403 اين زيرپورتال امروز: 1564 سایت در امروز: 48472 اين صفحه امروز: 1383
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.