پنجشنبه 23 مرداد 1399   09:27:58

1398/9/9 شنبه
کتاب؛ عامل رشد در جامعه شهری
علیرضا رحیمی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در آیین افتتاحیه جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم انقلاب،عامل رشد در جامعه شهری را خواندن کتاب عنوان کرد. 

به گزارش ارتباطات و امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج ،علیرضا رحیمی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در آیین افتتاحیه جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم انقلاب، ضمن اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در عصر حاضر، افزود: علی رغم سرانه پایین مطالعه در کشور که می بایست تلاش جدی و وافر در زمینه ارتقای آن صورت پذیرد، مردم ایران در طول تاریخ و بهره گیری از فرهنگ اسلامی با کتاب آشنا بوده است.

در دوره های مختلفی از تاریخ معجزات بسیاری توسط پیامبران الهی مانند حضرت موسی(ع) که با عصا رود نیل را شکافت و یا حضرت عیسی(ع) که معجزه شفای بیماران را نمایان ساخت، رخ داده است اما در میان کلیه رویدادهای مهم در تاریخ، پیامبر اعظم(ص) بزرگترین معجزه و بهترین هدیه برای انسان ها را بوسیله کتاب نشان داده و همین کتاب رابط مردم دنیا از گذشته تا حال بوده است.

رحیمی گفت: کتاب، بعنوان بهترین پل ارتباطی بین اعصار مختلف، عامل رشد و ارتقای سطح فکری و زندگی فرد در سطح جامعه، بویژه راه مبارزه با چالش های زندگی شهری است. زیباترین کلمه ای که در ادوار مختلف و از زمان کودکی برای کتاب عنوان شده، یار مهربان بوده که همانا یک کتاب خوب و کامل که از قلب و عقل سلیم برخواسته شود، می تواند یاری دهنده و مکمل یک فرد و حتی یک جامعه در شیوه زندگی اجتماعی و فردی و در نهایت دستیابی به اهداف عالیه شهر و کشور باشد.

معاون شهردار در پایان به جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم پرداخت و اظهار داشت: با توجه به گام اول انقلاب اسلامی و اهمیت پرداختن به ابعاد مختلف و ویژه چهل سالگی انقلاب، می بایست در گام دوم نیز با تاکید بر حضور پرشور جوانان و توان بسیار بالای نسل آینده ساز، با دقت و قدرت بیشتری به سمت قله های موفقیت حرکت نمود. در همین راستا مسابقه کتابخوانی بیانیه گام دوم نیز آغاز و به صورت ویژه به آن پرداخته شده است و در نهایت نیز میتوان با تکثیر کتاب، تولید پیام، خلاصه نویسی بیانیه، راه های ارتباطی مختلف، آموزش های شهروندی و استفاده از فرصتهای مناسب، به تمدن سازی صحیح در کشور دست یافت.
در حاشیه این مراسم افتتاحیه نیز با حضور فرمانده سپاه استان البرز و مدیرکل کتابخانه های استان و مسئولین مجموعه مدیری شهری، از پوستر جشنواره رونمایی شد. 

عکس سیداحمد زمانپور دهجتعداد بازديد اين صفحه: 482603
تعداد بازديد کنندگان سايت: 34231486 تعداد بازديد زيرپورتال: 602977 اين زيرپورتال امروز: 443 سایت در امروز: 13976 اين صفحه امروز: 260
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.