اخبار
1398/8/23 پنجشنبه
کتاب قران اصلی ترین محوروحدت بین همه مسلمانان
علیرضا رحیمی : تقارن هفته وحدت و این مسابقه بزرگ قرآنی را به فال نیک میگیریم.
 

به گزارش واحد ارتباطات وامور بین الملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج علیرضا رحیمی معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات قرآنی محلات که در باشگاه میلا دشهرداری برگزارگردید، پس ازعرض خیرمقدم  به حاضرین در جلسه و تبریک میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وآله و هفته وحدت گفت:

سخن گفتن از قرآن در این محفل قرآنی برای بنده بسیار سخت است و همچنین تقارن هفته وحدت و این مسابقه بزرگ قرآنی را به فال نیک میگیریم، زیرا کتاب قرآن اصلی ترین محور وحدت بین همه مسلمانان با هرعقیده و دیدگاهی در اقصی نقاط عالم میباشد و بین کتب آسمانی تنها کتابی است که از ازل و یقینا تا الست در آن تحریفی انجام نخواهد گرفت.

رحیمی اظهار داشت: آثار معنوی قرآن در جامعه بشری صرفا، قرائت و ادای کلمات زیبا، ابتهال ظاهر زیبای آن نیست، بلکه مهمترین بخش قرآن کریم که در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد پرداختن به مضامین و مفاهیم اثرگذار قرآن کریم در جامعه شهروندی است. رحیمی با بیان اینکه اولین تمدن سازی تاریخ بشری با تمسک به حبل الهی در دین مبین اسلام شکل گرفته است ابراز داشت: اگرامروزه در موضوعات اجتماعی، سیاسی عمرانی و اقتصادی و... با مشکل روبرو هستیم دلیل آن فاصله گرفتن از مفاهیم پر معنای این معجزه الهی است. قرآن به عنوان کتابی که آموزه ها و هم روش ها را در معرض نگاه انسان ها قرار داده است، می تواند راه مناسبی برای عبور از بن بستهای پیش رو باشد.

لازم به ذکر است در این مراسم اکبر سلیم نژاد رئیس و محمدحسین خلیلی اردکانی عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج، عباس میری مدیرکل هسته گزینش شهرداری کرج و نمایندگانی از سپاه امام حسن مجتبی علیه السلام و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان شرف حضور داشتند. 


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir