جمعه 28 شهریور 1399   21:38:31

1399/4/31 سه‌شنبه
احداث موزه شهر در مجموعه های فرهنگی و تاریخی پردیس کشاورزی کرج کلید می خورد
محسن موسیوند رئیس اداره اوقات فراغت سازمان فرهنگی اجتماعی از مذاکرات اولیه برای احداث موزه شهر در ساختمان قدیمی مارکوف در مجموعه پردیس کشاورزی کرج خبر داد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج،محسن موسیوند
رئیس اداره اوقات فراغت سازمان فرهنگی اجتماعی، از مجموعه پردیس کشاورزی کرج بازدید کرد. همچنین طی این بازدید، جلسه ای با حضور معاون فرهنگی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز و جمعی از هنرمندان و روسای انجمن های هنری شهر برگزار شد.

محسن موسیوندگفت: این بازدید سبب شد مدیریت شهری با بخش اعظمی از داشته های شهر خود مواجه شود که متاسفانه طی سالها، درون حصار پردیس از چشم و دسترس شهروندان دور مانده بود.
رئیس اداره اوقات فراغت سازمان فرهنگی اضافه کرد:بناهای ارزشمندی مانند کاخ سلیمانیه، ساختمان قدیمی مارکوف، موزه جانورشناسی، سینمای قدیمی و چندین بنای مهم دیگر و با ارزش و تاریخی در پردیس کشاورزی وجود دارد که دارای پتانسیل بالقوه ای برای بازسازی مجدد و بهره برداری و در نهایت جذب گردشگر و همچنین شناخت ابعاد مختلف فرهنگی تاریخی شهر توسط شهروندان می باشد.
موسیوند افزود: این جلسه و مذاکرات صورت گرفته، فتح بابی است برای انجام اتفاقات فرهنگی و هنری،تعاملات چندجانبه و زمینه همکاری های لازم دستگاه های مسئول برای دستیابی به راهکارهای بهره مندی شهروندان از این آثار ارزشمند.
رئیس اداره اوقات فراغت در پایان بیان کرد: مدیریت شهری کرج در سال پیش رو تمام تلاش خود را برای کمک به احداث موزه شهر و دسترسی شهروندان و دیدن میراث فرهنگی و تاریخی شهر به کار خواهد گرفت.
 

 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 513373
تعداد بازديد کنندگان سايت: 35487402 تعداد بازديد زيرپورتال: 636954 اين زيرپورتال امروز: 693 سایت در امروز: 25344 اين صفحه امروز: 528
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.