شنبه 29 شهریور 1399   22:35:47

1399/5/8 چهارشنبه
تصنیف غدیر در خیابان های شهر طنین انداز می شود.
معاون شهردار: مجموعه مدیریت شهری در نکوداشت هرچه باشکوه تر دهه ولایت و عید غدیر اهتمام ویژه ای خواهد داشت.
به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل، سعیدی سیرائی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در حاشیه جلسه کارگروه غدیر استان البرز، از اهتمام ویژه مجموعه مدیریت شهری در نکوداشت هرچه باشکوه تر دهه ولایت و عید غدیر خبر داد و گفت: عید غدیر اشرف اعیاد الهی، مشعل افروخته ی هدایت انسان ها و روز پاسداری از ارزش های دین خداوند است. روز بسیار با اهمیتی که وظیفه هر مسلمانی را در برافراشته نگهداشتن پرچم ولایت و غدیر سنگین تر میکند. در همین راستا مجموعه مدیریت شهری، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج برنامه های ویژه ای را با توجه به شرایط کنونی کشور برای گرامیداشت دهه ولایت و عید غدیرخم در نظر گرفته است.

سعیدی ابراز داشت: ویژه ترین برنامه ای که در روز عید غدیر برگزار خواهد شد، اجرای ۱۱۰ برنامه خیابانی و شعرخوانی و جشن سیار در تمامی نقاط شهر کرج می باشد. با توجه به شرایط موجود کشور و شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری جشن ها و مراسم های تجمعی، با اجرای سرودهای خیابانی در تمامی مناطق دهگانه، شادی و شعف مهمان منازل شهروندان گرامی خواهد شد که ضمن ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه، گامی مهم در جهت برپایی نام غدیر و شناساندن این واقعه عظیم به عموم مردم بویژه نسل جوان آینده ساز می باشد.

معاون شهردار افزود: در کنار جشن های خیابانی می توان به دیگر اقدامات مجموعه مدیریت شهری در دهه ولایت ۹۹ نیز مانند: تقدیر از خانواده شهدای سادات، مسابقات اینترنتی غدیرشناسی، چراغانی و آذین بندی محلات و خیابان ها و... اشاره نمود. همچنین براساس مصوبات کارگروه اجرایی عید غدیر در شهر کرج و استان البرز، برنامه های متعدد دیگری نظیر، مسابقه عصر جدید خدمت، کتابت خطبه غدیر توسط هنرمندان البرزی، آیین خوانش خطبه غدیر، شب شعرهای آیینی و همچنین توزیع بسته های حمایتی به اقشار مستمند و نیازمند و .... با مشارکت مدیریت شهری برگزار خواهد شد.

سعیدی در پایان گفت: غدیر ۹۹ و دهه ولایت امسال بدلیل شرایط خاص کشور و وجود ویروس منحوس کرونا، اهتمام ویژه ای را می طلبد و امیدواریم با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی، جشنی متفاوت و باشکوه را برگزار و ارادت ویژه و قلبی مان را تقدیم ساحت مقدس حضرت امیرالمومنین(ع) نماییم.
 

 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 514229
تعداد بازديد کنندگان سايت: 35529100 تعداد بازديد زيرپورتال: 637922 اين زيرپورتال امروز: 1004 سایت در امروز: 38827 اين صفحه امروز: 793
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.