جمعه 28 شهریور 1399   22:32:14

1399/5/14 سه‌شنبه
فصل نوی فرهنگسراها در کرج/ کارگاه تولید ماسک رایگان در یک قدمی افتتاح
معاون شهردار: مراکز فرهنگی نقطه اتصال مجموعه مدیریت شهری با شهروندان و پایگاه اصلی خدمت رسانی به مردم هستند.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل، حسین سعیدی سیرایی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از فرهنگسرای شهید آوینی، بعنوان یکی از مراکز فرهنگی مهم سازمان بازدید کرد و علاوه بر بررسی ابعاد مختلف نحوه خدمت رسانی به مردم، در جریان امور راه اندازی کارگاه تولید ماسک رایگان در این مجموعه قرار گرفت. در کنار کلاس های متعدد فرهنگی و خدمات اجتماعی فرهنگسرای شهید آوینی، کارگاه جهادی تولید ماسک جهت توزیع رایگان بین نیازمندان، یکی از نقاط قوت این مجموعه بوده است که با تجهیز و استقرار ادوات و وسایل مورد نیاز، در آینده ای نزدیک مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.

سعیدی در این بازدید با اشاره به اینکه مراکز فرهنگی نقطه اتصال مدیریت شهری با مردم هستند، اظهار داشت: هم اکنون در اکثر نقاط شهر کرج به خصوص مناطق کم برخوردار، مراکز فرهنگی هنری تحت پوشش این سازمان وجود دارد که در پی آن هستیم تا با تزریق بودجه و انجام اقدامات مختلف، فرهنگسراها رنگ و بویی تازه به خود گیرند و تعداد بیشتری از شهروندان را به خود جذب کنند و در نهایت با ارائه خدمت مناسب، بخشی از حقوق شهروندی جامعه را تقدیم به شهروندان نمایند.

وی افزود: یکی از سیاست های اصلی این سازمان، کاهش فاصله مردم با مدیریت شهری است که فرهنگسراها مکان خوبی برای تحقق این مهم هستند.

معاون شهردار در ادامه عنوان کرد: در فرهنگسرای شهید آوینی راه اندازی کارگاه تولید ماسک و توزیع رایگان بین نیازمندان اقدام بسیار شایسته ایست که در بحران ویروس کرونا می تواند سهم بسزایی در پیشگیری از شیوع بیشتر آن داشته باشد.

همچنین در این بازدید مهشید رضایی مدیر فرهنگسرای شهید آوینی ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ساله این مرکز، اظهار داشت: با ارایه طرح های مختلف و دریافت نقطه نظرات و‌ حمایتهای مالی و معنوی سازمان فرهنگی و همچنین منطقه ۱۰ شهرداری کرج و خیرین محله کلاک و شهرک جهان نما، برای اولین بار کارگاه جهادی تولید ماسک رایگان جهت توزیع بین نیازمندان و قشر ضعیف جامعه در این فرهنگسرا تجهیز و راه اندازی شده است.
وی ادامه‌داد: در فاز اول راه اندازی این کارگاه، ۵ دستگاه چرخ صنعتی خیاطی در مجموعه مستقر شده که با همکاری پایگاه بسیج خلج آباد، بانوان خیاط به صورت داوطلب و جهادی قرار است کار دوخت ماسک ها را انجام دهند.
این مسئول عنوان کرد: مقرر شد در روزهای آینده با افتتاح رسمی این کارگاه با حضور مسئولان مجموعه مدیریت شهری، روزانه هزاران ماسک در این کارگاه جهادی تولید و در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

رضایی در ادامه از خیران به خصوص خیرین فعال در حوزه کلاک، خلج آباد و جهان نما دعوت کرد تا ضمن بازدید از مجموعه فرهنگسرا و کارگاه مذکور، در موضوعات مادی و معنوی یاریگر جهادگران عرصه خدمت به مردم باشند.
مدیر فرهنگسرای شهید آوینی کرج با اشاره به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان البرز گفت: ماسک هایی که در این کارگاه تولید می شوند، طی هفته های آینده در اختیار گروه های هدف قرار می گیرد تا در کنار یکدیگر بتوانیم با همت جمعی این بیماری را شکست دهیم.
 

عکس سیداحمد زمانپور دهج


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 513397
تعداد بازديد کنندگان سايت: 35488393 تعداد بازديد زيرپورتال: 636983 اين زيرپورتال امروز: 722 سایت در امروز: 26335 اين صفحه امروز: 552
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.