جمعه 14 آذر 1399   12:19:06
1397/1/22 چهارشنبه

1399/7/28 دوشنبه
روز گرامیداشت عصای سفید، در تقویم مدیریت شهری ماندگار شد
زارع، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی: حق بهره مندی از تسهیلات همگانی شهری برای نابینایان در سطح جامعه محفوظ است.
به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل، محسن زارع معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در آیین گرامیداشت روز عصای سفید که با حضور سلیم نژاد رئیس شورای اسلامی شهر، خلیلی اردکانی عضو شورا و همچنین رئیس و اعضای انجمن نابینایان استان البرز برگزار شد، با اشاره به اهمیت ویژه روز عصای سفید و اهتمام مجموعه مدیریت شهری نسبت به تسهیل امور شهری برای استفاده این قشر محترم از امکانات گوناگون شهر افزود:

حق بهره مندی از امکانات شهری برای روشندلان در سطح جامعه محفوظ بوده و در تمامی ارکان موجود در شهر اهم از مجموعه های خدماتی، اداری، فرهنگی و... آسان سازی دسترسی این عزیزان می بایست در اولویت قرار گیرد؛ چرا که علاوه بر حقوق شهروندی و قانونی، ابعاد معنوی و درونی آنها نظیر حس شنوایی قوی و تفکر عمیق و ضمیر روشن و آگاه، نشانه قدرت و نعمت پروردگار بوده است. همین امر میتواند بعنوان یک پتانسیل و نیروی محرکه قوی در جهت به انجام رسیدن رویدادهای بزرگ در شهر و کشور به شمار آید.

زارع گفت: در همین راستا مجموعه مدیریت شهری، شورای اسلامی شهر، شهرداری کرج و همچنین در ذیل آن، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی نسبت به گرامیداشت روز بزرگ عصای سفید اقدام نموده است که البته برنامه ی این روز در دستور کار سازمان به این شکل قرار داشت که مقرر بوده مراسم و جشن بسیار باشکوهی برپا گردد که به دلیل شرایط شیوع کرونا امکان برگزاری آن محقق نشد.

بخش مهم این مراسم که یکی از رویدادهای خوب شهر درخصوص روشندلان گرامی می تواند باشد، اعطای کارت بلیط الکترونیک به نابینایان تحت پوشش انجمن نابینایان استان البرز جهت استفاده بهتر از ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس) می باشد.

این اقدام که با حمایت شورای اسلامی شهر کرج و همکاری و مشارکت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج صورت گرفت، نه تنها به نوبه خود خدمتی دیگر به عزیزان روشندل شهر بوده، بلکه گامی مهم در جهت فرهنگسازی بین شهروندان برای استفاده از بلیط الکترونیک و حذف چرخه ی نقل و انتقال پول نقد (بخصوص در شرایط شیوع بیماری کرونا) خواهد بود.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی ابراز داشت: با وجود برخی کاستی ها در امکانات شهری، تلاش مجموعه مدیریت شهری بخصوص سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج درخصوص تسهیل امور مربوط به معلولین و نابینایان و قشر کم توان شهر، بیش از پیش خواهد بود و امیدواریم با همکاری کلیه دستگاه های متولی و ذیربط، اقدامات اساسی بیشتری در این رابطه صورت پذیرد.

در پایان این مراسم که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی صورت گرفت؛ ضمن اهدای کارت های بلیط الکترونیک به مدیریت انجمن نابینایان البرز جهت توزیع بین روشندلان تحت حمایت، از هنرمندان و قاری روشندل حاضر در مراسم نیز تجلیل بعمل آمد. 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 576275
تعداد بازديد کنندگان سايت: 38224310 تعداد بازديد زيرپورتال: 671766 اين زيرپورتال امروز: 464 سایت در امروز: 13677 اين صفحه امروز: 323
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.