چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400   07:04:40
1397/1/22 چهارشنبه

1399/11/30 پنجشنبه
اتاف؛ در حال ارزیابی تاثیرات فرهنگی اجتماعی پروژه های شهری
کاظمینی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرج: گزارش نهایی ارزیابی تاثیرات فرهنگی اجتماعی احداث بازار روز منطقه ۷ مورد بررسی قرار گرفت
به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل، محمد جواد کاظمینی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در مورد اتاف (بررسی تاثیرات فرهنگی اجتماعی پروژه های شهری) و فعالیت های در دست اقدام این کارگروه گفت: گزارش نهایی پروژه ارزیابی تاثیرات اجتماعی فرهنگی احداث بازار روز منطقه ۷ طی جلسه ای با حضور نمایندگان معاونتهای مربوطه، سازمانهای ذیربط و ناظرعلمی و مجری پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مسئول ابراز داشت: آن‌چه بیش از اهداف یک سیاست، برنامه و پروژه مهم است پیامد های آن برنامه است. پیامدهایی که ممکن است در بلند مدت، نه تنها اهداف را تحت شعاع قرار دهد بلکه منجر به ایجاد پیامدهای منفی یا حتی مثبتی شود که فراتر از اهداف از پیش تعیین شده است. ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی (اتاف) احداث بازار روز منطقه ۷ شهرداری کرج و در محله هلیکوپترسازی، در بهار سال جاری در دستور کار سازمان فرهنگی و اداره مطالعات اجتماعی قرار گرفت. اتاف این پروژه، از نوع پروژه های پیش از اجرا و شروع عملیات عمرانی بوده است. در این پروژه سعی شده نیازهای اصلی ساکنین و مراجعه کنندگان احتمالی، وضعیت موجود محدوده پروژه مورد بررسی قرار گیرد و با استفاده از یافته‌های پژوهش، تلاش شده است پیامدهای مثبت و منفی احداث بازار روز پیش‌بینی شود و راهکارهایی برای افزایش پیامدهای مثبت و کم کردن آثار منفی آن ارائه گردد.

معاون شهردار افزود: به منظور تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر از ابتدا تا مراحل نهایی، پروژه با حضور نمایندگان کلیه معاونتهای مربوطه، مناطق و سازمانهای مرتبط با پروژه (معاونت شهرسازی و معماری، معاونت فنی و عمرانی، معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت خدمات شهر، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی) طی جلسات متعدد مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است. 

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های مجدانه و تسریع در امور مربوط به اجرای پروژه، نتایج و کاربست آن و تحلیل های صورت گرفته، به عنوان نقشه راه فرهنگی و اجتماعی پروژه به دست اندرکاران و مجریان طرح ارائه خواهد شد.


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 654732
تعداد بازديد کنندگان سايت: 41929636 تعداد بازديد زيرپورتال: 774563 اين زيرپورتال امروز: 406 سایت در امروز: 11273 اين صفحه امروز: 227
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.