جمعه 14 آذر 1399   12:17:09
1397/1/22 چهارشنبه

1399/8/1 پنجشنبه
کرج شایسته ی عنوان پایتخت قرآنی کشور
آیین تجلیل از نفرات برتر مسابقات کشوری قرآن کریم (اسراء) در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد.
به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل، وحید قاسمی وند رییس اداره امور قرآنی ومذهبی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، در حاشیه آیین تجلیل از قاریان برتر مسابقات کشوری قرآن کریم(اسراء) ضمن اشاره به اقدامات گوناگون این اداره در راستای اهداف قرآنی و رسیدن به هدف بزرگ معرفی کرج، بعنوان پایتخت قرآنی کشور اظهار داشت: مسابقات قرآنی اسراء یکی از بزرگترین مسابقات کشور بوده که در سطح بالایی با حضور قاریان با استعداد کشور برگزار می گردد. در این دوره از مسابقات تلوزیونی اسراء نیز حدود ۱۰۰۰ نفر از سراسر کشور شرکت نمودند که به صورت مسابقه ی ویدئویی به رقابت پرداختند. 

قاسمی وند افزود: در بخش دوم مسابقه حدود ۳۸۰ نفر به مرحله حضوری راه پیدا کرده که بعد از چند ماه برگزاری مسابقات و پخش از شبکه قرآن و داوری های انجام شده، نهایتا تعداد ۴۵ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.  از این تعداد، ۷ نفر از استان البرز بودند که در آخِر ۵ نفر توانستند مقامهای اول ودوم و سوم در رشته های مختلف قرائت قرآن را کسب کنند.

رئیس اداره امور قرآنی و مذهبی سازمان فرهنگی در پایان ابراز داشت: با این سرعت و پیشرفت در مسابقات قرآنی و کسب رتبه های عالی در سطح کشور و همچنین معرفی استعدادهای درخشان به جامعه قرآنی، بزودی می توانیم کرج را بعنوان پایتخت قرآنی کشور و مرکز پرورش استعدادهای درخشان قرآنی معرفی نماییم.
 

 
عکس سید احمد زمانپور دهج

 


تعداد بازديد اين صفحه: 576272
تعداد بازديد کنندگان سايت: 38224267 تعداد بازديد زيرپورتال: 671763 اين زيرپورتال امروز: 461 سایت در امروز: 13634 اين صفحه امروز: 320
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.