چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400   07:20:08
1397/1/22 چهارشنبه

1400/1/30 دوشنبه
کتاب و کتابخوانی همچنان در اولویت اهداف سازمان فرهنگی شهرداری کرج
کتابخانه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج به نرم افزار تخصصی مجهز شدند.


به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، در راستای سازماندهی منابع کتابخانه ها و ایجاد بستر های مناسب جهت مطالعه برای شهروندان محترم، از نرم افزار کتابخانه ای ثنا رونمایی شد و این نرم افزار تخصصی رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.

این نرم افزار در کتابخانه های تحت پوشش سازمان فرهنگی شهرداری کرج در دسترس کاربر کتابخانه قرار گرفته و با همت و تلاش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج(فاوا) بر روی سیستم های این مراکز نصب و کلاس های آموزشی این نرم افزار آغاز به کار کرد.

این نرم افزار برای ثبت فهرست نویسی کتاب ها در سیستم مد نظر بوده که به بهبود دسترسی عموم مردم به کتاب های دلخواه کمک شایانی خواهد کرد. از مهم ترین شاخصه های سیستمی شدن کتابخانه ها و مجهز نمودن آنها به نرم افزار ثنا میتوان به ایجاد انواع مجموعه اطلاعات و منابع دیجیتال، مدیریت دسترسی ها، آمار، زبان های متعدد اشاره کرد و این نکته که این نرم افزار با برخورداری از رابط کاربری مناسب، ويژگی های کاربر پسندانه ای را جهت سهولت استفاده از امکانات کتابخانه ای فراهم آورده است.
در اين سیستم، همه امکانات جستجو در يک جستجوی جامع و قوی قرار داده شده است و از طرفی جستجوی هوشمند ثنا که در آن کمترين میزان ريزش کاذب در نتايج وجود دارد، می تواند دسترسی بسیار خوبی به علاقه مندان کتاب و کتابخانه ارائه نماید. این موضوع در نهایت به افزایش علاقه کاربران به کتاب و بهبود سرانه مطالعه و آشتی مجدد عموم مردم با کتابخوانی منجر خواهد شد. 
لازم بذکر است محسن موسیوند رئیس اداره امور فراغت سازمان فرهنگی شهرداری کرج و اوجانی مسئول امور کتابخانه های سازمان و همچنین مدیران کتابخانه های تحت پوشش سازمان در جلسه رونمایی این نرم افزار حضور داشتند و اولین دوره آموزشی برای کارشناسان کتابخانه ها نیز به صورت مجازی برگزار شد.
 


تعداد بازديد اين صفحه: 671702
تعداد بازديد کنندگان سايت: 42784363 تعداد بازديد زيرپورتال: 793536 اين زيرپورتال امروز: 237 سایت در امروز: 7126 اين صفحه امروز: 136
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.